Sponzorujeme

Expedice Atacama 16 x 6000+ m n.m. z toho 10 x nepojmenovaných šestitisícovek

  • Výstup na nejvyšší sopku planety a druhou nejvyšší horu západní polokoule Ojos del Salado (6893 m)
  • 11 x první český výstup
  • První člověk planety, který přejede poušť a vystoupí na všechny její šestitisícovky v pouštní oblasti

Expedice Atacama je výpravou na překonání nejsušší pouště planety s výstupem na 16 šestitisícovek. Na kole se pokusím přejet, protlačit a projít celou Chilskou Atacamu ze západu na východ.

Začínat budu od nulové nadmořské výšky na pobřeží Tichého oceánu v menším přímořském městečku Puerte Viejo, které leží cca 12h jízdy autobusem od Santiaga. Po překonání pouště a výstupech na vrcholky šestitisícovek bych měl skončit na Argentinsko Chilské hranici severně nad Santiagem. Deset z šestnácti šestitisícovek pouště je nepojmenovaných a nezmapovaných, budu se tedy pohybovat v neznámé krajině pouště.

Celá výprava bude trvat 35 dnů a proběhne v prosinci (2011) a lednu (2012). Tyto měsíce jsem zvolil záměrně, protože je to zde nejsušší období v roce. Tudíž nejobtížnější pro přechod pouště. Bez zdroje vody budu v tamním prostředí po většinu výpravy.

Veškeré vybavení k lezení na hory, překonání pouště a přežití si budu muset vézt na kole.   Zatím tuto výpravu, překonání této nejsušší pouště planety od nuly, spojenou s výstupem na šestitisícovky žádný člověk nepodnikl, takže ani není známo, zda-li celou expedici lze uskutečnit, dokončit a přežít…

Více informací ZDE
102815.jpg
104632.jpg
109725.jpg
109918.jpg
Atacama
190763.jpg