Podporujeme závodníka autocrossu Davida Smolíka

Jmenuji se David Smolík, je mi 17 let. Od svých 4 let se intenzivně věnuji automobilovému sportu – autokrosu. Začal jsem v malých buginkách v organizovaných závodech – Kosice Cup. Když jsem z malých bugin vyrostl, přestoupil jsem v 9 letech do vozu Škoda Favorit do třídy A1400 ccm mezi dospělé a zkušené závodníky. Ti nebrali ohled na to, že sotva dostanu na pedály velkého auta, a nešetřili mě. Bylo to těžké, ale nevzdal jsem se a už delší dobu jsem jim víc než rovnocenným protivníkem.

Od začátku je mým trenérem a mechanikem můj otec, který mi postupně  předává zkušenosti, jak v technice jízdy tak i v praktických technických dovednostech, když společně upravujeme a opravujeme můj závodní speciál.

Tento sport od malička miluji, momentálně mu věnuji veškerý svůj volný čas. Můj nynější vůz Škoda Felicie jsem již stavěl sám s asistencí mého otce, jen motor jsme si nechali postavit zkušenějšími. Postupně  na něm stále něco vylepšuji, upravuji převodovku, řazení i ostatní věci. Pravidelně se úspěšně účastním závodů MMČR Hobby autokrosu Kosice CUP. Během letošního roku jsem v nabité konkurenci posbíral 2 třetí místa, 2 druhé a 1 první a celkově jsem sezonu dokončil na 1. místě v celkovém hodnocení. Tyto závody se jezdí na několika tratích v ČR, např. v Nové Pace, v Humpolci, v Poříčí nad Sázavou, v Sedlčanech, ale převážně v Kosicích. V rámci tréninku a zdokonalení se také účastním seriálu Rally show Nemyčeves nebo závodů v Hradci Králové na Czechringu, kde se jezdí na betonovém okruhu na čas. Pro tuto show jsem si speciálně upravil Favorita.

Mojí touhou je přestoupit z hobby závodů do oficiálního Mistrovství České Republiky a dál zdokonalovat svůj jezdecký styl. Zajímá mě vše, co se aut týká, vyhledávám veškeré akce zaměřené na automobily, dvakrát jsem absolvoval Junior Off-road Camp. Autům se chci věnovat nejen jako svému koníčku, proto jsem si jako střední školu vybral Střední Školu strojnickou.

Video z 22.10.2016 v Kosicích

Youtube profil, kde se můžete podívat na další zajímavá videa ze závodů
01
První auto ve 4 letech.
02
Asistence v dílně, kde se vše začalo odehrávat.
08
Ukázka realizace pořádné mašiny.
03
David se svým otcem, který je zároveň i jeho mechanikem. 
09
Připraveno na závody.
04
Kompletní tým. 
010
Pohár pro nejmladšího jezdce mezi dospelými. 
05
Auto připravené na sezónu. 
06
Jízda po dvou kolech ve 30 km/h.
07
Bahno se stalo nedílnou součástí Davidova života.
011
Soupeři nestačí na Davidovu rychlost. 
Kosice Sponzor4